Zbliża się koniec dopłat z programu MDM w 2016 !

Nowelizacja ustawy, o programie dopłat MDM, która weszła w życie 1 września 2015 roku, spowodowała ogromne zainteresowanie kredytobiorców. O ile w 2015 roku nie było zagrożenia wyczerpania się przeznaczonych środków na dopłaty, o tyle w roku 2016 pula środków zostanie wykorzystana do wiosny. Precyzyjnie ciężko jest określić kiedy to nastąpi. Zakładając, iż popyt na ten rodzaj pomocy rządowej nie zmaleje, można oszacować, że środki skończą się już na wiosnę 2016 roku ! W kuluarach mówi się też o tym, że rząd nie planuje zwiększenia puli dopłat na 2016 rok, co ma związek z programem 500 +.

Zostały więc ostatnie 3-4 miesiące, aby zdążyć zarezerwować środki z Banku Gospodarki Krajowej.

Osobiście uważam, że zakup mieszkania/domu powinien być decyzją przemyślaną. Jestem przeciwnikiem działania w pośpiechu. Z uwagi jednak na fakt, iż na dzień dzisiejszy opieszałość może nas kosztować kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy złotych dopłaty do zakupu mieszkania, radzę decyzję o zakupie własnego mieszkania/domu przyspieszyć. Dodatkowo ,motywacją do szybszego podjęcia decyzji powinien być fakt, iż wciąż można uzyskać kredyt hipoteczny na przyzwoitych warunkach kredytowych.

Więcej o zmianach w kredytach hipotecznych w 2016 roku opisałem w artykule:

Zmiany w 2016 roku na rynku kredytów hipotecznych

Podsumowując.

Aby uzyskać dopłatę MDM jeszcze w 2016 roku, należy zarezerwować środki najpóźniej do marca 2016. Z każdym kolejnym miesiącem, ryzyko wyczerpania środków wzrasta. Moim zdaniem 2-3 miesiące  to wystarczająco dużo, by znaleźć odpowiednia nieruchomość, która spełni zarówno nasze wymagania, jak i wymagania programu MDM.

Więcej o programie MDM, wymaganiach odnośnie nieruchomości oraz kredytobiorców znajdziesz w jednym z moich poprzednich wpisów:

Nowy MDM – kupisz tylko wybrane mieszkania.

Jak kupić dom jednorodzinny z dopłata MDM ?

Wysokość dopłat MDM dla Gorzowa

Wysokość dopłat MDM dla Barlinka

 

Zachęcam do kontaktu

Maciej Kukawski

Tel: 667 995 271

Możesz też skorzystać z poniższego kalkulatora dopłat MDM. Po wypełnieniu którego otrzymasz przejrzysty raport odnośnie wysokości przysługującej Tobie dopłaty oraz wstępnej ocenie zdolności kredytowej:

Imię i Nazwisko

Adres e-mail

Numer telefonu

Rodzaj nabywanej nieruchomości:
Mieszkanie deweloperskieMieszkanie rynek wtórnyDom deweloperskieDom rynek wtórny


Kredyt z dopłatą MDM?
TAKNIE

Miejscowość, w której planuje Pan/Pani zakup nieruchomości:

Powierzchnia nieruchomości:

Cena nieruchomości:

Proszę podać ilość posiadanych dzieci:

0123 i więcej

Abym mógł wstępnie wyliczyć zdolność kredytową, proszę podać następujące informacje:

Ilość osób w rodzinie:

Średni udokumentowany miesięczny dochód dla całej rodziny:

Łączna suma rat kredytów:

Łączna suma limitów kart kredytowych, debetów:

Dodatkowe informacje, mogące mieć wpływ na uzyskanie kredytu:Zgodnie z wymaganiami ustawy o ochronie danych osobowych, niezbędne jest zaakceptowanie poniższej zgody.
Akceptacja poniższej zgody na przetwarzanie danych jest dobrowolna.
Brak akceptacji jest równoznaczny z brakiem możliwości wysłania formularza

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych przez OpiekunPortfela.pl Maciej Kukawski z siedzibą w Barlinku, zgodnie z zasadami określonymi w Polityce Prywatności, dostępnej na stronie www.opiekunportfela.pl. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od OpiekunPortfela.pl, Maciej Kukawski z siedzibą w Barlinku , na podany adres e-mail informacji handlowych za pośrednictwem poczty elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144 poz. 104). Administratorem danych osobowych jest OpiekunPortfela.pl Maciej Kukawski z siedzibą w Barlinku, 74-320 Barlinek, przy ul. Wodna 2 , NIP: 5971591874, REGON: 320670922. Ma Pan /Pani prawo dostępu do podanych danych oraz prawo ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne.